Zdrowie i uroda

Ciąża u Twojego pupila  

Jeśli podejrzewasz, że Twoja suczka jest w ciąży warto odpowiednio przygotować się do tego tematu i otoczyć ją specjalną opieką. Jeśli chodzi o sama metodę rozpoznania ciąży u Twojego pupila, przede wszystkim należy udać się do zaufanego weterynarza.

 

Lekarz przeprowadza wtedy wstępne badanie, które polega na zbadaniu brzuszka, za pomocą dotykania go. Po takim badaniu, należy jednak postawić na dokładniejszą i pewniejszą metodę, jaką jest usg weterynaryjne Toruń. Jeśli chodzi o badanie USG, wykonuje się je od 26-28 dnia ciąży. USG będzie najlepszym potwierdzeniem zarówno ciąży, jak i określeniem ilości i wieku płodów.

 

Jeśli po przebadaniu suczki w klinice weterynaryjnej dowiadujesz się, że jest ona w ciąży, warto zadbać o nią w szczególny sposób. Na pewno należy skupić się na odpowiednim odżywianiu, ponieważ jest to wymagający okres dla organizmy. Jednak nie można przekarmiać! Nadwyżka pokarmu powoduje bowiem otyłość, która może wpłynąć negatywnie na przebieg porodu. Istnieją nawet specjalne karmy dla psów ciężarnych oraz karmiących. Warto również zadbać o aktywność fizyczną naszej pupilki, co również wpłynie pozytywnie na poród.

 

Ciąża u psa trwa zazwyczaj 56 do 65 dni. Co ciekawe psy nie przechodzą znanego nam, ludziom okresu menopauzy. Oznacza to więc, że suczka może zajść w ciąże niemal podczas całego swojego życia. Jednak powyżej 7 roku życia suczki, ciąża staje się mniej bezpieczna i wzrasta niebezpieczeństwo wystąpienia wad wrodzonych u szczeniąt, a także ryzyko ciężkiego porodu. Warto, więc o tym pamiętać i dbać o zdrowie swojej pupilki.

 

Previous post

Witaminy od 7nutrition

Next post

Gama interesujących perfum znanej marki