Zdrowie i uroda

Dlaczego warto wykonać laserową depilację bikini?

Depilacja to dzisiaj nie tylko moda, ale praktycznie konieczność. Szczególnie panie nie wyobrażają sobie w dzisiejszych czasach zaniedbania w tej kwestii, szczególnie w strefach intymnych. Dlatego decydują się na różnorodne metody depilacji. Najwygodniejsze są te trwałe, jak na przykład depilacja laserowa bikini.

Dlaczego laser a nie inne metody

Oczywiście okolice bikini można golić zwykłą golarką, jednakże już po jednym dniu włoski odrastają i są kłujące. Kremy dają już około 5-7 dni gładkości, ale mogą nie poradzić sobie z mocnym owłosieniem. Z kolei depilacja woskiem czy epilatorem jest niezwykle bolesna. Wszystkie te metody łączy jedna zasadnicza wada. Włosy prędzej czy później po nich odrastają.

Depilacja laserowa bikini przeprowadzona w kilku seriach sprawia, że włosy nie pojawią się na ciele już nigdy, a przynajmniej nie przez najbliższe lata. Chociaż jest to metoda kosztowna, to biorąc pod uwagę czas, podczas którego nie trzeba będzie wykonywać depilacji bikini, cena zabiegów na pewno się zwróci?

Na czym polega zabieg?

Działanie wiązką lasera na obszar depilacji sprawia, że cebulki włosów zostają zniszczone. Dzięki temu włos nie odrasta, zaś cebulka może się zregenerować dopiero po kilku latach. Wiele pań zastanawia się, czy depilacja laserowa bikini jest bolesna? Okazuje się, że odczucia są indywidualne, ale generalnie działanie laserem nie jest zbyt bolesne, jednakże można skorzystać ze znieczulenia maścią.

Lekarz przykłada głowicę lasera miejsce przy miejscu. W ten sposób można dokonać dowolnej depilacji, głębokiej czy też płytkiej. Jest to zabieg zupełnie bezpieczny, jeżeli kobieta nie jest w ciąży i nie ma żadnych stanów zapalnych czy grzybic.

Jak postępować po zabiegu?

Po kilku seriach zabiegu, takiego jak depilacja laserowa bikini, wszystkie niechciane włoski znikną. Skóra może być jednak nieco podrażniona przez jakiś czas i dlatego trzeba unikać używania agresywnych kosmetyków czy też opalania. Jeżeli zajdzie taka potrzeba to można stosować także maści, zasypki czy kremy łagodzące.

Najważniejsze znaczenie ma to, by wybrać godny zaufania i renomowany gabinet, który cieszy się dobrymi opiniami. Zabieg powinien wykonywać wykwalifikowany personel lekarski albo ostatecznie kosmetolog. Nie warto kusić się na niską cenę depilacji, jeżeli nie mamy pewności co do jakości sprzętu i tego, czy osoby wykonujące zabieg będą umiały się nim odpowiednio posługiwać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

Previous post

Inhalacje jako sposób walki z astmą

Next post

Jaki inhalator wybrać?