Zdrowie i uroda

Higieniczny, bezpieczny sen

Dla każdego z nas własne łóżko jest najbezpieczniejszym miejscem pod słońcem. Mało kto zdaje sobie sprawę, że rozgrzana pościel i zakamarki między materacem a stelażem to idealne środowisko sprzyjające rozwojowi bakterii i grzybów. Jaki materac sprawdzi się w sypialni alergików, dla których kontakt z kurzem może skończyć się wystąpieniem ostrej reakcji alergicznej? Sprawdź!

Nowoczesny materac lateksowy

Odpowiedzią na potrzeby osób, dla których higiena snu odgrywa nadrzędną rolę, jest materac lateksowy. W dobrych sklepach z wyposażeniem sypialni znajdziesz materace wykonane z bloków lateksowych powstałych na skutek połączenia naturalnego mleczka pozyskiwanego z drzewa kauczukowego i lateksu syntetycznego. Materiał składa się z kanalików, dzięki którym materac wyróżnia się bardzo dobrą cyrkulacją powietrza i izolacją cieplną, co z kolei blokuje rozwój bakterii i grzybów. Aby zapewnić sobie maksymalny komfort snu, warto raz na jakiś czas odświeżyć i zdezynfekować materac za pomocą pary wodnej.
Co ważne, lateks o jednolitej, sprężystej strukturze generuje miliony punktów podparcia, co pozytywnie wpływa na kręgosłup oraz zapewnia wygodę w pozycji leżącej. Z tego powodu materace lateksowe o stopniu twardości dostosowanym do indywidualnej budowy anatomicznej polecane są osobom skarżącym się na bóle pleców czy seniorom. Osoby śpiące z partnerem z pewnością docenią to, że pianka lateksowa tłumi wszelkie ruchy, dzięki czemu przewracający się z boku na bok partner już nigdy nie będzie źródłem dyskomfortu.

Zdejmowany pokrowiec

Podczas wizyty w sklepie zwróć uwagę, czy wybrany materac posiada zdejmowany pokrowiec. Niektóre modele wyposażone są w miękkie pokrowce, które można bez obaw o formę materiału poddawać praniu w wysokich temperaturach, która skutecznie unicestwia wszelkie zarazki.

Previous post

Czym jest uczulenie na biżuterię?

Next post

Jak przyspieszyć porost rzęs?