Zdrowie i uroda

Jak bezpiecznie się opalać?

Sezon letni to doskonały moment na dodanie swojej skórze nieco kolorytu. Zdrowa opalenizna to od dawna symbol udanych wakacji. Należy jednak pamiętać, by nie przesadzić z ekspozycją skóry na słońce; najlepiej stosować także kremy i balsamy z odpowiednim spf, które zabezpieczą nas przed szkodliwym działaniem promieni.

O czym nie można zapominać latem?

Latem łatwo stracić głowę – wiele osób tak tęskni za słońcem, że jest w stanie spędzić na powietrzu każdą wolną chwilę, niezależnie czy relaksując się i opalając, czy uprawiając sport. Bez względu na nasze pragnienie zakosztowania promieni słonecznych, powinniśmy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze – unikajmy słońca od godz. 13.00 do godz. 15.00. To właśnie wtedy promienie słoneczne są najgroźniejsze dla naszej skóry. Po drugie – nadmiernej ekspozycji powinny wystrzegać się dzieci, osoby starsze i kobiety w ciąży. Zapominamy też o tym, że mimo wysokiej temperatury, często znacznie lepiej ubrać coś lekkiego i przewiewnego, niż całkowicie odsłaniać skórę – dzięki odpowiedniemu ubraniu nie tylko będzie nam chłodniej, ale ochronimy również naszą skórę. Z kolei jeśli zależy nam na opaleniźnie, powinniśmy pomyśleć o dodatkowych zabezpieczeniach.

Opalanie się: co warto wiedzieć?

Po pierwsze, niezależnie od tego, gdzie i jak długo zamierzamy się opalać, powinniśmy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie skóry. W tym celu warto użyć kremu lub balsamu z filtrem spf. Dobrym pomysłem jest zwłaszcza nałożenie dermokosmetyku nawilżającego, który jednocześnie ochroni skórę przed szkodliwym promieniem UVA i UVB. Kosmetyki z filtrem spf (najczęściej SPF30) są produkowane również w postaci sprayu lub olejku. Można je stosować nawet kilka razy dziennie – dotyczy to szczególnie plażowiczów, którzy korzystają w międzyczasie z uroków kąpieli w morzu czy jeziorze.

Previous post

Jak przyspieszyć porost rzęs?

Next post

Nowe zapachy na lato od Avon