Zdrowie i uroda

Jak zaprojektować ogród?

Ogród to miejsce, gdzie przebywa się z wielką przyjemnością, podziwiając naturę dookoła. W szczególności, jeżeli ktoś ma strefę wypoczynkową, gdzie można usiąść z kubkiem ulubionego napoju, wylegując się na słońcu. Zanim jednak taki ogród będzie można podziwiać, należy o niego zadbać. W jaki sposób?

Przestrzeń na ogrodzie

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jaką przestrzenią się dysponuje. W pierwszej kolejności należy zaplanować poszczególne strefy, aby wszystko mogło stanowić harmonijną, jednolitą całość. Jak tego dokonać?

Dzieląc wszystko na poszczególne przestrzenie, które nie będą w żaden sposób na siebie nachodzić. W jaki sposób tego dokonać? Używając klasycznych rozgraniczników, czyli obrzeży ogrodowych, jakie znaleźć można m.in. na https://obrzezeogrodowe.pl/

To właśnie obrzeża pomagają oddzielić od siebie poszczególne strefy, dzięki czemu nie nachodzą one na siebie i w żaden sposób się nie mieszają.

Jakie obrzeża ogrodowe?

Pozostaje więc tylko kupić obrzeża ogrodowe i można rozpocząć wydzielenie poszczególnych stref. STOP! Nie można zapomnieć o tym, że przed zakupem takich rozgraniczników (a jest ich naprawdę dużo), należy przemyśleć, co dokładnie będzie się oddzielało. Dlaczego? Po to, aby roślinność nie chciała “forsować” takich obrzeży.

W jaki sposób dobrać więc obrzeża ogrodowe? Oto odpowiedź na to pytanie:

  • trawnik – obrzeże musi być szczelne, a do tego umożliwiać najechanie na nie kosiarką. Odpadają więc cienkie, plastikowe obrzeża, które nie będą w stanie wytrzymać naporu noży koszących. Dzięki temu nie trzeba będzie używać specjalnej podkaszarki przy obrzeżach.
  • powierzchnia z korą – przyda się wysokie obrzeże, które uniemożliwi przemieszczanie się sypkiej i lekkiej kory pod naporem chodzenia po niej. Obrzeże powinno wystawać ponad wysypaną korę.
  • powierzchnia z kamieniami – nie przesuwają się one tak mocno, jak kora, ale i tak warto wykonać dla nich taką granicę, aby i te nie mogły się przemieszczać. Obrzeże może być plastikowe, ale powinno wystawać nieco ponad te kamienie. 
Previous post

Sprawdzone sposoby na piękne brwi

Next post

Wzmocnij swoje włosy i dostarcz im niezbędnych składników odżywczych z produktami ze sklepu Cece cosmetics