Zdrowie i uroda

Lipofilling – nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna rozwija się w bardzo szybkim tempie, oferując zarówno kobietom, jak i mężczyznom fantastyczne, nowoczesne zabiegi mające na celu coraz mniej inwazyjne sposoby na poprawę urody.

Lipofilling – co to jest?

Lipofilling to nowoczesny i bardzo innowacyjny zabieg, który ma na celu odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej ze wskazanego przez pacjenta obszaru ciała, a następnie przeszczepienie go w inny rejon. Głównym zadaniem tego zabiegu jest widoczna poprawa kondycji i wyglądu skóry twarzy, wielkości oraz kształtu piersi, jak również pośladków.
Proces ten odbywa się przy odpowiednim odseparowaniu komórek, za pomocą specjalistycznej, nowoczesnej wirówki, która w znacznym stopniu zwiększa skuteczność zabiegu w stosunku do innych, znanych obecnie metod. Ponadto mechaniczne pobranie tkanki tłuszczowej może być jednocześnie przeprowadzone wraz z zabiegiem lipolizy laserowej, co zapewnia nie tylko kompleksowe działanie, ale również właściwe wyprofilowanie sylwetki. Liposukcja połączona z modelingiem to zabiegi przeprowadzane z zastosowaniem znieczulenia miejscowego, a więc nie wymagają hospitalizacji.

Dlaczego warto zdecydować się na lipofilling?

Najważniejsze zalety tej nowoczesnej metody to przede wszystkim niewielka inwazyjność oraz niskie ryzyko powikłań. To, co wyróżnia zabieg i stanowi o jego naturalności, to brak wykorzystania obcych substancji (np. kwas hialuronowy) oraz materiałów (np. implanty). Materiał wypełniający nie rodzi ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych i może być aplikowany w dowolne miejsce, ponieważ pochodzi od tego samego pacjenta. Proces oddzielenia odbywa się za pomocą wirówki i oczyszcza pobraną tkankę tłuszczową z płynów, pozostawiając jedynie zdrowe i najbardziej wartościowe komórki. W ten sposób odpowiednio przygotowaną tkankę można aplikować w wybraną okolicę ciała – najczęściej jest to biust, pośladki lub zmarszczki na twarzy.

Przeszczep tkanki tłuszczowej i jego zalety

Do najważniejszych zalet zabiegu należy zaliczyć:
– komfort psychiczny pacjenta,
– niskie ryzyko powikłań,
– stosunkowo krótki czas wykonania zabiegu oraz rekonwalescencji,
– wyraźna poprawa wyglądu skóry oraz jej rewitalizacja,
– praktycznie brak śladów zabiegu: niewielkie nacięcia konieczne do pobrania tkanki tłuszczowej ulegają zagojeniu już po kilku dniach,
– przeszczep tłuszczu może być łączony z innymi zabiegami.

Lipofilling to zupełnie nowy sposób na poprawienie swojej urody oraz pozbycie się kompleksów. Ponadto dzięki temu, iż zabieg jest mało inwazyjny, jest on również bezpieczny dla pacjenta.

Więcej na stronie http://www.lipoline.pl/lipofilling/przeszczep-tkanki-tluszczowej.html

Previous post

Jaki wybrać pulsometr?

Next post

Szczoteczki elektryczne - marketing czy konieczność?