Zdrowie i uroda

Medycyna estetyczna Kraków – jakie zabiegi wybierają Polki?

Coraz więcej Polek decyduje się na poprawienie swojego wyglądu przy pomocy medycyny estetycznej. Rosnąca ilość gabinetów zabiegowych sprawia, że korzystanie z tej formy poprawy urody stało się dostępne i powszechne dla każdego. Jakimi zagadnieniami zajmuje się medycyna estetyczna? Jakie zabiegi są najczęściej wybierane? Kiedy są wskazane?

Wraz z upływem lat nasza skóra jest coraz mniej sprężysta, traci swoją elastyczność – wszystko za sprawą zmniejszającej się ilości kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Substancje te są odpowiedzialne za
utrzymywanie odpowiedniego poziomu wody w skórze, jej nawilżenia. Zmniejszona ilość kolagenu i kwasu hialuronowego sprawia, że staje się ona przesuszona, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Oczywiście nie tylko ten proces odpowiedzialny jest za pogarszanie się stanu naszej skóry. Warto dodać tu także zanieczyszczenie środowiska, źle dobrane kosmetyki, nadużywanie kawy, alkoholu, papierosów. Nasza skóra bardzo szybko reaguje także na zmiany temperatury, szczególnie kiedy nie jest ona chroniona kremami.

Medycyna estetyczna – jakie zabiegi są najpopularniejsze i na czym polegają?

Medycyna estetyczna ma za zadanie zatrzymać czas – tak najprościej możemy określić to, co dzieje się z nasza skórą po zabiegu. Wykorzystywany kwas hialuronowy wprowadzany jest pod skórę, aby wypełnić zmarszczki i bruzdy, nawilżyć naskórek, nadać mu elastyczność.

Najpopularniejszymi zabiegami są: wypełnianie zmarszczek mimicznych,wypełnianie bruzd nosowo-wargowych, poprawa konturu i wypełnianie ust, poprawa owalu twarzy i odświeżanie jej wyglądu.

Na czym polegają zabiegi medycyny estetycznej? Podczas zabiegów pod skórę wprowadzany jest kwas hialuronowy – jest on całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia, nie powoduje alergii. Dzięki jego zastosowaniu możemy na nowo cieszyć się sprężystą skórą, a efekty widać już po wykonaniu zabiegu – skóra jest pełniejsza, bardziej
elastyczna. Efekty zabiegów utrzymują się od 9 do 12 miesięcy – po tym czasie zabieg może zostać powtórzony.

Przez 24-48 godzin po zabiegu skóra może być nieco opuchnięta.

Kraków – zapisz się na zabieg!

Jednym z miejsc, gdzie znajdziemy profesjonalne gabinety medycyny estetycznej jest Kraków. Oczekiwanie na termin wizyty nie jest długi, dodatkowo możemy być pewni pełnego profesjonalizmu w podejściu do pacjentów. Podczas pierwszej wizyty z pewnością możemy również zadać wszelkie nurtujące nas pytania odnośnie zabiegu i otrzymać wyczerpujące odpowiedzi.

Zapraszamy – medycyna estetyczna Kraków

Previous post

Jak poprawić wygląd naszych zębów?

Next post

Soczewki dla osób z astygmatyzmem - soczewki toryczne