Zdrowie i uroda

Ogród w stylu leśnym – niebanalna propozycja na aranżację

Stworzenie wygodnej strefy wypoczynkowej blisko domu nie jest problemem. Ogród w stylu leśnym to jedna z ciekawszych propozycji! Ogród tak zaaranżowany harmonijnie łączy potrzebę wypoczynku oraz kontaktu z naturą. Taka przestrzeń idealnie sprawdzi się do relaksu podczas letnich dni.

Jak stworzyć ogród w stylu leśnym?

Nie ma wątpliwości, że ogród w stylu leśnym to jedna z piękniejszych propozycji na zaaranżowanie przestrzeni blisko domu. Ogród taki pozwala na odpoczynek blisko natury i rozkoszowanie się pięknym latem. Szukając inspiracji na taki kawałek przestrzeni, warto wybrać eleganckie meble. Jedną z propozycji jest letnia jadalnia – w takim miejscu możemy podawać posiłki, jak również podejmować gości podczas letniego grilla. Letnia jadalnia powinna składać się z obszernego stołu oraz wygodnych foteli. Stołem, który z pewnością przyciągnie uwagę, jest model wykonany z naturalnego drewna tekowego. Egzotyczne drewno tekowe odznacza się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, zmienne warunki atmosferyczne. Stół drewniany idealnie wpisze się także w przestrzenie rustykalne, prowansalskie. Warto pamiętać, by stół taki impregnować dedykowanymi preparatami raz na jakiś czas. Dzięki temu zachowa on wspaniały wygląd. Uzupełnieniem dla stołu powinny być wygodne fotele – świetnym rozwiązaniem okażą się fotele rattanowe.

Ogród w stylu leśnym – niebanalne dodatki

Jak urozmaicić przestrzeń wypoczynkową? Ogród w stylu leśnym z pewnością warto uzupełnić o odpowiednie oświetlenie. Pozwoli ono nie tylko na nadanie przestrzeni romantycznego klimatu, ale też sprawi, że możliwe stanie się bezpieczne poruszanie po ogrodzie po zmroku. Dobrym rozwiązaniem okaże się nowoczesne oświetlenie solarne. Lampy solarne mogą być ładowane zarówno przez energię słoneczną, jak i kabel USB.

Previous post

Pokój dzienny – inspiracje. Jak urządzić pokój dzienny?

Next post

Co robi z nami stres i czemu na to pozwalamy