Zdrowie i uroda

Podwójny podbródek – likwidacja ultradźwiękami

Podwójny podbródek – likwidacja zabiegami medycyny estetycznej. Które zabiegi są najskuteczniejsze na tę przypadłość? Sprawdź…

Podwójny podbródek to częsty kompleks wielu osób, nie tylko kobiet. Istnieje wiele sposobów, aby sobie z nim poradzić. Jedną z opcji proponowaną przez rynek medyczny jest likwidacja poprzez działanie ultradźwiękami. Jeżeli męczy cię podwójny podbródek likwidacja jakimi środkami może być najskuteczniejsza i jakich efektów możemy się spodziewać?

Podwójny podbródek – przyczyny

Drugi podbródek to efekt nagromadzenia się w obszarze szyi sporej dodatkowej warstwy tkanki tłuszczowej. Może być to wynikiem nie tylko otyłości, ale także zmian hormonalnych zachodzących w organizmie. Przyczyn pojawienia się podwójnego podbródka może być bardzo wiele. Zaliczają się do nich, między innymi otyłość, garbienie się, zdolności genetyczne, spanie w niekorzystnych pozycjach (na przykład z uniesioną wysoko głową), czy po prostu starzenie się naszego organizmu. Znaczenie może mieć także tryb naszego życia. Częste siedzenie nie sprzyja dobrej kondycji skóry naszej szyi.

Podwójny podbródek likwidacja jakimi sposobami?

Jednym ze sposobów poradzenia sobie problemem pojawienia się podwójnego podbródka jest prowadzenie aktywnego trybu życia. Aktywność fizyczna i dobrze zbilansowana dieta, mogą pomóc nam w pozbyciu się tego kompleksu. Można dodatkowo zdecydować się także na ćwiczenia tej części ciała, na przykład  głośne wymawianie samogłosek – a, e, i, o, u, szeroko otwierając buzię. Na rynku znaleźć można nawet specjalnie zaprojektowane urządzenia, pomagające nam w codziennym dbaniu o kondycję podbródka. Dobrym pomocnikiem dbania o nasz podbródek jest także nawilżanie. regularne stosowanie kremu może poprawić wygląd tego miejsca.

Gdy pojawi się u nas podwójny podbródek, likwidacja może okazać się czasochłonnym i złożonym procesem. Niestety w niektórych przypadkach same ćwiczenia i dobrze dobrana dieta, nie pomogą w pełni pozbyć się niechcianego nadmiaru tkanki, ponieważ organizm odbiera go jako pewnego rodzaju zapasy „na czarną godzinę”. Myślisz sobie więc „podwójny podbródek – likwidacja, jak?!” I tu z pomocą przychodzi zabieg medycyny estetycznej – likwidacja ultradźwiękami.

Ultradźwięki, to zabieg polegający na masażu głowicą, która powoduje rozbicie, poprzez działanie ultradźwiękami, nadmiaru tkanki tłuszczowej, która zgromadziła się na naszym podbródku. Części tkanki, które zostały rozbite stają się płynne i następnie wydalane są z organizmu poprzez gruczoły potowe oraz układ limfatyczny. Wszystkie produkty docierają następnie do wątroby, gdzie komórki tłuszczowe ulęgają takiej samej przemianie, jak tłuszcz pochodzący z jedzenia, które spożywamy.

Zabieg ten jest nieinwazyjny, ponieważ nie narusza skóry, a więc bardzo bezpieczny dla naszego zdrowia. Dla najkorzystniejszego efektu poleca się serię 4-5 zabiegów. Tuż po nich warto zachować nisko tłuszczową dietę oraz pamiętać o wypijaniu dużej ilości wody (min. 2 litrów dziennie), aby utrwalić uzyskane rezultaty. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu mogą być:

  • ciąża
  • choroby nowotworowe
  • choroby tarczycy
  • niewydolność nerek czy wątroby

Pełne rezultaty likwidacji podwójnego podbródka ultradźwiękami możemy zauważyć po około miesiącu od zakończenia zabiegów.

 

Previous post

Rękawiczki – zbawienie, czy utrapienie służby zdrowia

Next post

Film z wesela – pamiątka na całe życie