Zdrowie i uroda

Winylowy lakier do paznokci – porównanie z manikiurem hybrydowym

Manicure wykonany z zastosowaniem winylowego lakieru jest szalenie popularny już od kilku sezonów. Mówi się, że to idealna opcja dla zabieganych kobiet, które nie mają czasu codziennie malować paznokci. A jak wypada w porównaniu z manikiurem hybrydowym?

Wytrzymałość

Zarówno producenci lakierów winylowych do paznokci, jak i manikiurzystki podają, że winylowy manicure będzie się trzymał na paznokciach nawet dwa tygodnie. Jest to naprawdę bardzo dobry wynik, zważywszy na to, że większość zwykłych lakierów do paznokci odpryskuje już po umyciu jednej szklanki. W porównaniu z manikiurem hybrydowym, który utrzymuje się na paznokciach nawet trzy tygodnie, manikiur winylowy wypada tylko trochę gorzej.
Ponadto producenci zapewniają, że lakiery winylowe do paznokci nie tylko utwardzają się pod wpływem naturalnego światła, ale są tym twardsze im dłużej pozostają na paznokciach.

Czas nakładania i schnięcia

Nakładanie jest proste, jeśli lakier ma odpowiednią konsystencję, a manikiurzystka – umiejętności i doświadczenie. Lakier winylowy do paznokci schnie około 10 minut, a brak konieczności jego utwardzania pod lampą UV pozwala skrócić czas wizyty w salonie kosmetycznym do minimum. Warto wspomnieć, że wykonanie modnego manicure hybrydowego zajmuje doświadczonej manikiurzystce około 50 minut, czyli znacznie dłużej.

Zmywanie

Lakiery winylowe do paznokci łatwo jest usunąć przy pomocy zwykłego zmywacza do paznokci i wacika kosmetycznego. To prostszy i bezpieczniejszy sposób w porównaniu z usuwaniem manicure hybrydowego, którego zmywanie wymaga wizyty w salonie kosmetycznym lub dość długiego moczenia w acetonie, który może powodować podrażnienia skóry i osłabienie samych paznokci.

Cena

Jeśli chcemy, aby nasz winylowy manikiur został wykonany przez profesjonalną manikiurzystkę, musimy przygotować się na wydatek około 50 – 100 złotych. To tylko nieco mniej niż cena manikiuru hybrydowego, a należy pamiętać, że lakiery winylowe do paznokci są mniej trwałe, więc musimy poddawać się zabiegowi częściej. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że w przypadku manikiuru hybrydowego musimy odwiedzić kosmetyczkę drugi raz – by usunęła lakier – to okazuje się, że kwoty te niewiele się różnią.

Wykonanie w domu

Manikiuru hybrydowego nie wykonamy w domu, chyba że dysponujemy lampą UV i specjalnymi żelami do paznokci. Z powodzeniem natomiast zrobimy manikiur winylowy – to pozwoli nam zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i sporo czasu.

Dwa rodzaje manikiuru – hybrydowy i winylowy – są do siebie podobne pod prawie każdym względem. Jednak łatwość, z jaką wykonuje się i zmywa lakier winylowy, pozwala zaoszczędzić znacznie więcej czasu.

Previous post

Poprawa owalu twarzy – zabiegi medycyny estetycznej – Kraków

Next post

Sprawdzanie konkurencji na rynku