Zdrowie i uroda

Zamykanie naczynek krwionośnych – poznaj najpopularniejsze metody!

Nasza skóra każdego dnia narażona jest na liczne niedogodności: niskie i wysokie temperatury, niewłaściwie dobrane kosmetyki pielęgnacyjne, nadmierne promieniowanie słoneczne, ale też wpływ tytoniu, alkoholu. Efektem działania tych czynników są pękające naczynka krwionośne – są one widoczne gołym okiem, dla wielu pań są one problemem dość znacznym. Widoczne naczynka krwionośne są nieestetyczne, przez co znacząco wpływają na samoocenę. Na szczęście możliwe jest skuteczne walczenie z nimi. W jaki sposób?

RF – radiowe zamykanie naczynek krwionośnych

Metoda RF polega na dokładnym nakłuwaniu skóry w równych odstępach. Głębokość nakłucia musi być równa głębokości naczynek krwionośnych. Poprzez zastosowanie fal radiowych w naczynkach tworzą się skrzepy, które skutecznie zamykają światło takich naczynek. Metoda stosowania fal radiowych wymaga niezwykłej precyzji oraz doświadczenia – zazwyczaj zabieg trwa znacznie dłużej niż zabiegi laserowe. Warto jednak pamiętać o tym, że zabiegi radiowe minimalizują skutki, które często pojawiają się po zabiegach laserowych: podrażnienie, nadwrażliwość na słońce, poparzenia.
Poza biegu skóra powinna być pielęgnowana zalecanymi przez specjalistę preparatami, powstałe po zabiegu strupy muszą odpaść same – nie wolno ich zrywać samodzielnie.

Zabieg Scleroterapii

Scleroterapia polega na wprowadzaniu pod skórę specjalnie dobranej mieszanki leków, których zadaniem jest wytwarzanie kontrolowanego stanu zapalnego oraz reakcji chemicznej. W jej wyniku naczynia maja się zapaść i zwłókniać, przez co są całkowicie wyłączone z obiegu krwionośnego. Z czasem staja się całkowicie niewidoczne. Zabieg nie należy do procesów bolesnych, jednak podczas podawania leku możliwe jest odczuwanie pieczenia i ciepła.
Znajdź więcej informacji o usuwaniu popękanych naczynek krwionośnych na stronie http://medyczne-fbi.pl/zamykanie-naczynek-krakow.

Previous post

Dlaczego warto zainwestować w dobrego dentystę?

Next post

Ubytki w łukach zębowych – jak sobie z nimi radzić?