Zdrowie i uroda

Jak zaprojektować funkcjonalną kuchnię?

Wykreowanie eleganckiej i praktyczne kuchni nie jest dzisiaj trudne. Do wyboru mamy gotowe kolekcje mebli kuchennych, jak i możliwość wybrania mebli na wymiar. Coraz większa ilość osób decyduje się na tę drugą opcję. Meble kuchenne na wymiar to propozycja, która pozwoli na wykorzystanie potencjału danej przestrzeni!

Dlaczego warto postawić na meble na wymiar?

Meble na wymiar to rozwiązanie „szyte na miarę”. Oznacza to, że dana zabudowa jest w od początku do końca projektowana dla danego wnętrza, na konkretne zamówienie klienta. Atutem takiej zabudowy jest przede wszystkim możliwość dopasowania jej elementów do potrzeb użytkowników. Meble na wymiar pozwalają również na zabudowanie kuchni pod sam sufit, co pozwala na optymalne wykorzystanie danej przestrzeni. W niewielkich kuchniach rozwiązanie to jest na wagę złota! Meble kuchenne tworzone są z wybranych przez klienta materiałów. Oznacza to możliwość wykreowania kuchni, której nie ma nikt inny. Szeroki wybór materiałów, dekorów i uchwytów sprawia, że kuchnia zaprojektowana będzie zgodnie z oczekiwaniami. Meble kuchenne tworzone na zamówienie uzupełniane są o markowe akcesoria, które znacząco poprawiają jakość codziennego użytkowania.

Jaki blat kuchenny wybrać?

Blaty do mebli kuchennych to istotny element podczas aranżowania domowej kuchni. Blaty są obecnie tworzone z różnorodnych materiałów: naturalnego kamienia, litego drewna, grubych płyt wiórowych, kompozytu. Dobór blatu nie powinien być dziełem przypadku – blat kuchenny musi być przede wszystkim trwały, odporny na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci. Blat dopełnia również aranżację kuchni, dlatego warto zwrócić uwagę w jaki sposób komponuje się z pozostałymi meblami. Blaty muszą być tworzone na wymiar, aby idealnie pasowały do istniejącej już zabudowy.

 

Previous post

Koce - niezbędny element dekoracyjny w każdym domu

Next post

Małe portfele damskie – hit ostatnich sezonów