Zdrowie i uroda

Jaki wybrać pulsometr?

Istnieją metody badania krwi, które są bezbolesne. Pozwalają one na regularne wykonywanie pomiarów. Pulsoksymetr pozwala na przezskórne oznaczenie wysycenia krwi z udziałem tlenu. Powszechnie takie zjawisko możemy nazwać saturacją krwi.

Pulsometr jest to małe urządzenie, które cechuje się łatwością w obsłudze i wygodnym położeniu w dłoni. Na rynku istnieje wiele modeli, które prezentuje określone rozwiązanie w zakresie mierzenia tętna i saturacji. Jednym z takich urządzeń jest na przykład Nonin, który jest dedykowany osobom, które zmagają się z POChP, astmą czy też innymi schorzeniami płuc. Wielkość wyświetlacza może być różna, w zależności od danego modelu. Przydatną opcją może być możliwość odtwarzania ostatnich zapisów pomiarów, w pamięci urządzenia. Pulsoksymetr jest małych rozmiarów, dzięki czemu można go zabrać wszędzie. W takim urządzeniu ważne jest obrazowanie prawidłowych wyników natlenowania w organizmie. Pozwala to na szybką reakcję, kiedy poziom tlenu znajduje się poniżej normy. Niezawodność urządzenia może być kluczowe, w przypadku niektórych chorób płuc. Pulsoksymetr pozwala na sprawdzenie postępu w tlenoterapii.

Dany pomiar może być obarczony błędem pomiarowym, jak w przypadku większości urządzeń. Jednak dzięki rozwoju technologii zwiększono wydajność urządzenia. Czujnik pulsoksymetru powinniśmy założyć na palec u ręki, u noworodków na nadgarstek. Stosowane są różne rodzaje czujników, w zależności od własnych potrzeb jednorazowych lub wielokrotnego użytku. Kiedy poziom tlenu spadnie poniżej określonej wartości, zostaniemy o tym poinformowani alarmem ostrzegającym. Niektóre substancje mogą obniżać poziom saturacji, jak na przykład błękit metylenowy czy też lakiery do paznokci. Warto przeprowadzać pomiar na innej części ciała, jak na przykład płatek ucha czy na palec u nogi. Błąd pomiaru może być większy przy podwyższonych poziomów niektórych substancji. Pomiar należy wykonywać regularnie, bo tylko dzięki temu będziemy mogli w porę zareagować. Życie mamy tylko jedno, dlatego warto o nie dbać.

Previous post

Jaki inhalator wybrać?

Next post

Lipofilling - nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej