Zdrowie i uroda

Łóżka dla wymagających

Każdy z nas przesypia mniej więcej jedną trzecią swojego życia. Aby czas spędzony w łóżku był czasem wartościowego i kojącego odpoczynku dla ciała i mięśni, należy starannie wybrać łóżko i materac. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Sprawdź nasze rady i wreszcie wyśpij się porządnie!

Materac

Największy wpływ na komfort snu niewątpliwie ma materac. W sklepach znaleźć możemy materace o rozmaitej budowie wewnętrznej i wykonane z materiałów o zróżnicowanej specyfice. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć możemy materace lateksowe, piankowe, sprężynowe i kieszeniowe. Każdy z nich posiada kilka stopni twardości. Ważne jest, aby powierzchnia, na której śpimy, dopasowana była do indywidualnej budowy anatomicznej (osoby lżejsze powinny wybierać materace bardziej miękkie, natomiast osoby bardziej masywne – twardsze). Do łóżek podwójnych poleca się materace o elastyczności punktowej (modele z pianki termoelastycznej lub materace kieszeniowe). Alergicy powinni szczególną uwagę zwrócić na materace lateksowe ze ściąganym pokrowcem, który można bezpiecznie wyprać w pralce.

Stelaż

Nawet najlepszej jakości materac nie będzie należycie spełniał swojej funkcji, jeśli nie będzie opierał się na mocnym stelażu. Złej jakości stelaż wykonany z cienkich, wyginających się listewek ze sklejki może znacznie skracać żywotność materaca, powodować jego nieprawidłowe wygięcie, uniemożliwiać odpowiednią cyrkulację powietrza i sprawiać, że materac będzie wydawał się twardszy, niż jest w rzeczywistości. Zanim kupisz zestaw do swojej sypialni, skonsultuj się ze sprzedawcą, jaki stelaż polecany jest dla Twojego typu materaca.

Łóżka przedłużane dla wysokich

Dla osób o nieprzeciętnym wzroście znalezienie komfortowego łóżka jest nie lada wyzwaniem. Według specjalistów, łóżko i materac musi być przynajmniej o 20 cm dłuższy od wzrostu użytkownika. W przeciwnym razie ciało będzie przybierać w czasie snu nienaturalną pozycję, a swobodne poruszanie się i rozciągnięcie mięśni będzie niemożliwe. Niestety, większość producentów oferuje łóżka o maksymalnej długości nieprzekraczającej 200 cm.
Odpowiedzią na potrzeby wysokich osób są łóżka przedłużane. W dobrych sklepach znajdziemy komplety składające się z ramy i materaca o długości 220 cm. Szerokość dostępnych łóżek przedłużonych jest zróżnicowana, dzięki czemu znalezienie produktu współgrającego z wymiarami sypialnie nie stanowi najmniejszego problemu.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Previous post

Nie lekceważ tego co mówi Ci stan Twojej skóry

Next post

Czym jest uczulenie na biżuterię?