Zdrowie i uroda

Jak skutecznie walczyć z wypadaniem włosów?

Wielu mężczyzn narzeka na problem ze swoimi włosami. Niektórzy już w wieku trzydziestu lat mogą pochwalić się sporą łysiną, która wynikać może z wielu przyczyn. Na szczęście, istnieją metody na skuteczną walkę z tą nieprzyjemną przypadłością. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Specjaliści wskazują na wiele różnych czynników, które mają wpływ na wypadanie włosów. Wiele zależy od wieku, płci i trybu życia, jaki prowadzi dana osoba. Najczęściej problemy mają swoją przyczynę w:

• genach – łysienie jest dziedziczne i bardzo często dziedziczą je właśnie chłopcy,
• złym odżywianiu się – brak witamin i minerałów powoduje, że włosy osłabiają się, szarzeją, zaczynają łamać i wypadają,
• różnych chorobach – łysienie towarzyszy wielu różnym schorzeniom, jest na przykład jednym z objawów niedoczynności tarczycy, włosy wypadają wówczas w bardzo szybkim tempie, a wiele osób traci przy tym również brwi,
• kobiety często tracą włosy po porodzie, kiedy zaczynają karmić dziecko piersią, wynika to z niedoborów witaminowych oraz zaburzeń hormonalnych w organizmie.

Warto ustalić przyczynę problemu, aby móc z nim skutecznie walczyć

Problemami z włosami zajmuje się trycholog, który specjalizuje się właśnie w badaniu kondycji włosów. Specjalista dość szybko potrafi znaleźć przyczynę problemów z wypadaniem włosów i z pewnością zaproponuje odpowiednie rozwiązanie.

Jeżeli sytuacja nie jest poważna, można z powodzeniem wypróbować działanie popularnych kosmetyków przeciwko wypadaniu włosów, dostępnych na rynku, jak:

4 long lashes,
• Dermena,
• Loxon,
• Biotebal.

Warto działać kompleksowo i stosować jednocześnie szampon, jak i odżywkę, czy suplement witaminowy. Wszystkie te produkty można znaleźć w aptekach internetowych i zamówić je z dostawą do domu. Apteka bardzo szybko realizuje wszystkie zamówienia, dzięki czemu można zacząć walkę z łysieniem od ręki. Im szybciej rozpocznie się taką kurację, tym lepszego efektu można się z czasem spodziewać.

Previous post

Produkty pierwszej pomocy na zapalenie pęcherza

Next post

Kilka niezbędnych kosmetyków by ujednolicić kolor skóry