Zdrowie i uroda

Jaki inhalator wybrać?

Inhalator potrafi wyleczyć nie tylko nieżyt nosa, ale w skrajnych przypadkach zapalenie oskrzeli bez udziału antybiotyków. Leki także mają lepsze wchłanianie właśnie podczas stosowania inhalatora. Możliwe także staje się leczenie tylko i wyłącznie za pomocą tego urządzenia.

Inhalator dobrze się sprawdzi przy astmie czy też alergiach oddechowych. Chociaż jeszcze kilkanaście lat temu inhalacje kojarzyły nam się tylko z wdychaniem oparów, dziś są sprawdzonym sposobem na leczenie patologii w obrębie układu oddechowego. Dziś mamy więcej możliwości, jednym z nich jest właśnie inhalator dla dzieci, który jest stosowany także w problemach alergicznych. Leki podawane za pomocą inhalatora są lepiej wchłaniane, dzięki mniejszym cząsteczkom. Wykazują także wyższą skuteczność niż wdychanie oparów leku nad miską. Można je podzielić na inhalatory tłokowe i ultradźwiękowe. Inhalatory ultradźwiękowe wydają się tymi mniej wydajnymi, ze względu na uniemożliwienie podawania niektórych leków. Za to charakteryzuje się bardzo cichą pracą urządzenia. W zestawie dostajemy zazwyczaj ustnik i maseczkę. Małe dzieci głównie korzystają z maseczki. Dostępne są także inhalatory ze smoczkiem, dzięki czemu można robić inhalację bardzo małym dzieciom.

Wybór inhalatora może być trudny. Aby sobie ułatwić wybór warto wybrać kilka najważniejszych parametrów, według których powinniśmy się kierować wybierając takie urządzenie. Do najważniejszych należy wielkość cząsteczek, czas nebulizacji, głośność i czy jest przyjazny dla dziecka. Maluch może bać się zbyt głośnej pracy urządzenia, dlatego powinniśmy postawić na cichsze urządzenie. Z czasem nebulizacji zaczynają się schody, gdyż jego krótki czas zdecydowanie możemy zaliczyć do jego zalet. Z drugiej strony lekarze zalecają małym dzieciom wolniejsze tempo inhalacji, aby obyło się bez komplikacji. Każde urządzenie potrzebuje przerwy, gdyż praca ciągła może być mało wydajna. Mimo wszystko dobrze, aby urządzenie było w stanie pracować dłużej niż 10 minut, w trybie ciągłym. Nie warto zwlekać także z zakupem inhalatora, warto o nim pomyśleć jeszcze przed narodzinami dziecka.

Previous post

Dlaczego warto wykonać laserową depilację bikini?

Next post

Jaki wybrać pulsometr?