Rewolucja w medycynie estetycznej – wampirzy lifting
Wampirzy lifting i osocze bogatopłytkowe to pojęcia, które dla jednych brzmią tajemniczo i wywołują uczucie strachu, niepewności, a dla innych stanowią wybawienie z różnorodnych przypadłości, z którymi muszą się mierzyć każdego dnia. Dzisiaj uchylamy rąbka tajemnicy i dokładnie wyjaśniamy, czym jest wampirzy lifting, który z roku na rok zyskuje coraz większą rzeszę wiernych fanek i fanów!
Kuracja odmładzająca, którą pokochały gwiazdy
Wampirzy lifting to nic innego, jak zabieg, który ma za zadanie wpływać regenerująco na skórę. Do zabiegu wykorzystywana jest krew pacjentki, z której najważniejszym składnikiem jest osocze bogatopłytkowe, które ma za zadanie wypełniać zmarszczki. Jest to oferta skierowana do kobiet, które nie chcą przyjąć botoksu ze względu na przykład na strach przed nienaturalnym wyrazem twarzy tuż po wstrzyknięciu toksyny botulinowej. Nowoczesna kuracja jest również ciekawą alternatywą dla osób, które nie chcą lub nie mogą się poddać operacji plastycznej.
Zainteresowana? Dowiedz się więcej: filine.pl – gabinet medycyny estetycznej w Katowicach.
Przeciwwskazania
Mimo iż wykorzystywanie osocza bogatopłytkowego ma pozytywny wpływ na regenerację ubytków i zmarszczek, to jednak trzeba pamiętać, iż jest to zabieg, który nie jest przeznaczony dla każdego. Przeciwwskazaniem do wykonania liftingu wampirzego jest: ciąża, okres karmienia piersią, choroba krwi, choroba nowotworowa, przyjmowanie antykoagulantów. Jeszcze należy wspomnieć o tym, że wielu lekarzy ma sceptyczne podejście do terapii za pomocą krwi, ze względu na brak naukowych podstaw, co do oceny skuteczności terapii. Przestrzegają również przed mieszaniem zabiegów skojarzonych z przyjmowaniem osocza bogatopłytkowego oraz zabiegów wykorzystujących kwas hialuronowy ze względu na możliwość występowania zatorów lub chorób autoimmunologicznych. Ostateczna decyzja należy do osób, które chcą wyglądać lepiej, młodziej, jak również mają świadomość tego, iż zabieg im się przysłuży, jeśli będą przestrzegać zasad zasugerowanych przez lekarza wykonującego zabieg.