Zdrowie i uroda

Jak zadbać o urodę?

Kobiety od tysięcy lat stosują różne metody, aby być pięknymi i zachować promienny wygląd przez długie lata. Mieszkanki danego kraju sięgają po konkretne produkty, a ich codzienna rutyna pielęgnacyjna przesiąknięta jest jego kulturą. Swoje sekrety urodowe mają zarówno Japonki, jak i Koreanki, Francuski, Włoszki, Skandynawki czy też Australijki. Czas najwyższy niektóre z nich poznać.

Tajniki urody z różnych stron świata

Okazuje się, że w każdym kraju dbanie o urodę wygląda inaczej, a kobiety stosują się do pewnych zasad pielęgnacyjnych, dzięki czemu wyglądają zjawiskowo i są obiektem westchnień mężczyzn. Chodzi tutaj o kulturę danego kraju i o lokalne produkty, które wykorzystywane są podczas rytuałów pielęgnacyjnych. Warto zatem poznać owe sekrety urodowe, aby móc poprawić swój wygląd i zwiększyć pewność siebie.

Japońska uroda

Japonki znane są ze swoje porcelanowej twarzy, która pozbawiona jest nieestetycznych wykwintów w postaci wyprysków i grudek. Azjatki bardzo dbają o dobre oczyszczenie twarzy, stosując do tego naturalne olejki roślinne. Warto zatem sięgnąć po olejek rycynowy, olejek ze słodkich migdałów czy chociażby po oliwę z oliwek. Pierwszym krokiem w japońskiej pielęgnacji twarzy jest demakijaż, następnie doczyszczenie twarzy za pomocą mleczka czy żelu. Na koniec zaleca się kilkukrotne opluskiwanie twarzy zimną wodą. Azjatki nie pomijają masażu twarzy – zarówno rano, jak i wieczorem.

A co mają do powiedzenia Francuski?

Chociaż Francuski nie stosują jakiś skomplikowanych trików pielęgnacyjnych, to jednak już młode dziewczyny uczone są tego, jak prawidłowo o siebie dbać. We Francji prym wiodą kosmetyki naturalne, zawierające roślinne składniki. Sięga się po wody termalne w sprayu o neutralnym pH do tonizowania skóry oraz po maseczki o silnym działaniu nawilżającym. Francuski stosują delikatny peeling i niewiele się malują.

Koreańskie sekrety

Koreanki znane są ze swojej alabastrowej cery, którą zawdzięczają oczyszczaniu twarzy przy pomocy naturalnych płukanek w postaci np. wody ryżowej. Chętnie sięgają również po plastry świeżego ogórka, masażery, mleczka do mycia twarzy i napary z zielonej herbaty.

Włoskie patenty

Włoszki bardzo cenią sobie piękne włosy, dlatego też unikają szamponów zawierających SLS i SLES, konserwanty i Cocamide DEA. Preferują one domowe maseczki i odżywki, które można przygotować ze składników znajdujących się w kuchni typu jogurt naturalny czy oliwa z oliwek.

Skandynawskie piękno

W Skandynawii bardzo często korzysta się z łaźni parowych i saun, co odbija się korzystnie nie tylko na zdrowiu mieszkańców tego kraju, ale i na ich wyglądzie. Co można osiągnąć? Z całą pewnością gładką i promienną skórę. Sauna to świetny sposób na rewitalizację skóry, pobudzenie krążenia krwi i pozbycie się toksyn.

Partnerem artykułu jest Salon kosmetyczny, którego ofertę znajdziesz pod adresem http://salonkosmetyczny.co.pl/

Previous post

Nowe zapachy na lato od Avon

Next post

Rewolucja w medycynie estetycznej – wampirzy lifting