Zdrowie i uroda

Zadbaj o swoje brwi

Piękne brwi tworzą doskonałą oprawę oka, zmieniając tym samym na lepsze jego ogólny wygląd oraz wpływając pozytywnie na rysy twarzy. Niektóre kobiety mają to szczęście, że ich brwi są doskonałe bez żadnej ingerencji, częściej jednak trzeba pomóc naturze przy użyciu różnych zabiegów kosmetycznych.

Poszczególne elementy pielęgnacji

O regulacji, hennie, czy makijażu permanentnym w świecie kosmetyki jest bardzo głośno. Przedstawicielki płci żeńskiej ustawiają się w kolejkach do stylistów, którzy tworzą niemalże dzieła sztuki z kobiecych brwi wydobywając tym samym pełnię uroku i wdzięku. Domowa pielęgnacja także należy do ważnych czynności wykonywanych w trosce o zadbany wygląd. Jej nieodłączną częścią jest przede wszystkim regulacja. To dzięki niej uzyskamy pożądany kształt indywidualnie pasujący do naszej twarzy i kształtu oka. Do regulacji służyć może pęseta lub wosk. W ostatnim czasie popularność zyskało też nitkowanie, jednak jest ono stosowane wyłącznie w nielicznych gabinetach kosmetycznych. Podobnie jest z woskiem do depilacji. Aby nadać pożądanego koloru zbyt jasnym i nieregularnym brwiom wykorzystamy hennę. Spowoduje ona, że staną się bardziej wyraziste, lecz bez efektu przerysowania. Makijaż permanentny to zdecydowanie najdroższe, choć również najbardziej trwałe rozwiązanie. Polecany zwłaszcza paniom, które chcą uzyskać rezultat brwi idealnych na dłużej.

Rodzaje pęset do brwi

Szeroki wybór akcesoriów do regulacji brwi sprawia, że problemem może być wybór odpowiedniego narzędzia do brwi. Wspomniana wcześniej pęseta ma wiele zalet i kształtów, a także z różnych względów zyskała spore grono wielbicielek. Jak dobrać najlepszą dla siebie? Najczęściej kupowana pęseta to ta o skośnej budowie, gdyż wyróżnia ją wyjątkowa precyzja oraz łatwość w obsłudze. Ponadto w drogeriach znajdziemy te o kształcie prostym lub anatomicznym, a nawet trójkątnym. Cena tego sprytnego akcesorium zazwyczaj wynosi od kilku do kilkunastu złotych, co nie jest wygórowaną kwotą, jeśli w grę wchodzi wyjątkowa prezencja.

Previous post

Prozdrowotne działanie lawendy

Next post

Jak pielęgnować odsłonięte szyjki zębowe?