Zdrowie i uroda

Estetyka uśmiechu – jak poprawić wygląd swoich zębów?

Coraz częściej zgłaszamy się do stomatologów z prośbą o pomoc – nasze zęby są krzywe, nie posiadają białego koloru oraz są uszkodzone, nierzadko połamane. Na szczęście współcześnie medycyna oferuje wiele interesujących metod w walce o piękniejszy uśmiech. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

Wybielanie zębów

Problemem Polaków jest kolor ich zębów – najczęściej nie jesteśmy z niego zadowoleni. Niestety, naturalny kolor naszych zębów w dużej mierze zależy przede wszystkim od koloru naszych kości. Na kolor naszych zębów ma również to, co jemy – na powstawanie osadu wpływa przede wszystkim nadmierne picie herbaty, kawy, czerwonego wina, buraków. Producenci past do zębów oferują produkty wspomagający codzienne wybielanie, jednak stomatolodzy są sceptyczni: zawarte w pastach składniki sprawiają, że szkliwo jest znacznie słabsze, podatniejsze na uszkodzenia.
Znacznie lepszym sposobem na wybielanie jest wykorzystanie pomocy stomatologów. Dysponują oni specjalistycznymi laserami oraz żelami. Godne polecenia jest także przeprowadzenie wybielania zębów metodą Beyond Dent. Efekty są widoczne już po pierwszej sesji i utrzymują się nawet kilka lat!

Ułamane i zniszczone zęby

W przypadku złamanych czy uszkodzonych zębów najlepszą metodą do poprawy ich wyglądu i wzmocnienia konstrukcji jest zastosowanie licówek porcelanowych. Licówki są specjalistycznymi nakładkami, które zakrywają zniszczoną powierzchnię zęba. Są one przymocowane na stałe. Warto wiedzieć, że licówki dobierane są zgodnie z naszym naturalnym kolorem zębów a ich powierzchnia odbija światło w takim samym stopniu co reszta zębów. Licówki są odporne na zarysowania, uszkodzenia, kruszenie.

Uzupełnianie ubytków

W przypadku braku jednego zęba zmienia się całkowicie wygląd naszego uśmiechu, a z czasem i mimika. Ważne jest, aby zadbać o uzupełnienie luk gdyż dzięki temu inne zęby nie będą się przemieszczać. Najnowszym sposobem na uzupełnianie ubytków jest stosowanie implantów.

Previous post

Depilacja woskiem – co warto wiedzieć?

Next post

Leczenie kanałowe – czy jest powód do obaw?