Zdrowie i uroda

Depilacja woskiem – co warto wiedzieć?

Depilowanie włosów na ciele to codzienność milionów kobiet na świecie. Kult gładkiej skóry obecny jest w naszej cywilizacji od tysiącleci – już w starożytnym Egipcie kobiety wykorzystywały wosk do usuwania nadmiernego owłosienia. Współcześnie chętnie sięgamy po wiedzę starożytnych kobiet!

Depilowanie woskiem w domu

Stosowanie wosków do depilacji znamy głównie z salonów kosmetycznych. Nie jest to zabieg tani, dlatego coraz więcej kobiet szukało możliwości zakupu niewielkiego zestawu do depilacji na własny użytek. Firmy bardzo szybko udostępniły indywidualnym klinkom zestawy złożone z podgrzewacza do wosku, kilku opakowań wosku miodowego oraz listków fizelinowych. Dzięki temu panie mogą depilować nogi w zaciszu własnej łazienki!

O tym musisz pamiętać

Samodzielna depilacja nie wymaga specjalnej wprawy. Należy jednak pamiętać, aby odpowiednio rozgrzany wosk nakładać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, a odrywając pasek przyklejony do wosku zrobić to delikatnie naciągając skórę. Depilacja woskiem pozwala na utrzymanie gładkości skóry nawet do 3-4 tygodni, a odrastające włoski są znacznie słabsze i mniej widoczne. Decydując się na ten rodzaj depilacji pamiętajmy o wykonywanie peelingów, zapobiegających wrastaniu włosów pod skórę!
Źródło: hurtownia fryzjerska Splendore.

Previous post

Najmodniejsze stroje kąpielowe

Next post

Estetyka uśmiechu – jak poprawić wygląd swoich zębów?