Zdrowie i uroda

Inhalacje jako sposób walki z astmą

Astma to choroba, która dotyka dość wiele osób. Ma ona najczęściej postać napadową. Oznacza to, że poza atakami astmy osoba chora może właściwie nie odczuwać żadnych dolegliwości. Napady jednak są bardzo uciążliwe. Charakteryzują się występowaniem silnego kaszlu, duszności, uczucia ścisku w klatce piersiowej. Chory nie może oddychać i powinien jak najszybciej przyjąć lek, działający rozkurczowo na oskrzela. Jak więc walczyć z astmą, aby napady nie były tak uciążliwe i częste?

Bardzo ważnym elementem terapii jest oczywiście przyjmowanie odpowiednich leków, które zaleci lekarz specjalista. Nie możemy samodzielnie ich odstawiać, czy modyfikować dawek. Wszystko powinno być konsultowane z osobą kompetentną. Możemy jednak pomóc sobie i zastosować dodatkowe metody leczenia. Bardzo skutecznym sposobem łagodzenia ataków astmy jest stosowanie nebulizacji. Inhalacje pozwalają na podawanie choremu leków bezpośrednio do miejsc zmienionych chorobowo. Dzięki temu chronimy układ pokarmowy, który nie musi być obciążony dużą ilością medykamentów przyjmowanych doustnie. Szczególnie poleca się nebulizację dzieciom chorującym na astmę.

Warto zwrócić uwagę na to, jaki inhalator dla dzieci będzie najlepszy. Pamiętajmy o tym, że poprzez inhalację możemy podawać nie tylko typowe leki, ale także sól fizjologiczną, która również może pomóc w złagodzeniu objawów choroby. Inhalator dla dzieci powinien cechować się nieco dłuższym czasem nebulizacji. Co prawda ułatwieniem jest skrócenie takiego procesu, jednak dzieciom zaleca się, by nebulizacja trwała nieco dłużej. Powinniśmy zwrócić uwagę również na głośność pracy inhalatora. Poleca się wybrać inhalator dla dzieci nieco cichszy, ponieważ zbyt głośna jego praca może po prostu wystraszyć dziecko. Warto również przy wyborze takiego inhalatora zwrócić uwagę na jego wygląd. Z pewnością przyjemniejsze będzie dla naszych pociech korzystanie z inhalatora w kształcie kolorowego zwierzątka, czy misia.

Previous post

Jak przeprowadzić konserwację dzieł sztuki?

Next post

Dlaczego warto wykonać laserową depilację bikini?