Zdrowie i uroda

Jak przyspieszyć porost rzęs?

Piękne, długie rzęsy to marzenie każdej kobiety. Z tego względu wiele pań poszukuje nie tylko idealnej maskary, która pogrubi i wydłuży ich rzęsy, ale także preparatu, który przyspieszy ich porost. Część kobiet inwestuje w naturalne olejki, inne decydują się na wypróbowanie specjalnych kosmetyków. Czy przyspieszenie porostu rzęs w ogóle jest możliwe, a jeśli tak, to co można zrobić w tym kierunku?

Jak dbać o rzęsy?

Pierwszym krokiem, jeśli chodzi o przyspieszenie porostu rzęs, powinna być ich prawidłowa pielęgnacja. Wiele kobiet zaniedbuje ten element, przez co uskarża się na nasilone wypadanie rzęs i ich znaczne osłabienie. Warto przede wszystkim pamiętać o prawidłowym demakijażu oczu; nie należy pomijać tej czynności po powrocie do domu. Najlepiej, jeśli tusz utrzymuje się na rzęsach jak najkrócej. Kobiety, które często używają maskary, powinny również zainwestować w kosmetyki dobrej jakości, nie wywołujące uczulenia i nie powodujące wypadania rzęs. Panie, które często decydują się na zabieg przedłużania lub zagęszczania rzęs także są narażone na nieprzyjemne konsekwencje. Rzęsy mogą być osłabiona również przez długotrwałą ekspozycję na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, mróz czy silne słońce.

Porost rzęs: co można zrobić?

Czy istnieją metody, dzięki którym można przyspieszyć naturalny porost rzęs? Po pierwsze – warto rozczesywać codziennie rzęsy specjalną spiralką, a przy usuwaniu tuszu płynem miceralnym przytrzymać wacik nieco dłużej i powolnym ruchem przeciągnąć go ku dołowi. Niektóre kobiety nawilżają rzęsy za pomocą wazeliny (nałożonej na szczoteczkę lub specjalny grzebyk), oliwy z oliwek lub olejku rycynowego. Wszystkie wymienione produkty nawilżają rzęsy, dzięki czemu wydają się one bardziej błyszczące. Część pań decyduje się jednak na specjalne odżywki i preparaty, takie jak np. Biotebal rzęsy XXL, Nanolash. Co ważne, w przypadku stosowania naturalnych metod, panie muszą uzbroić się w cierpliwość – efekty pojawią się później niż w wypadku preparatów kosmetycznych.

Previous post

Higieniczny, bezpieczny sen

Next post

Jak bezpiecznie się opalać?