Zdrowie i uroda

Plażowanie – jak opalać się z głową?

Coraz cieplejsze dni skłaniają nas do wystawiania twarzy do słońca. Z pewnością wielu z nas marzy już o wypoczynku na plaży. Planując wakacyjny wypad nad morze warto jednak pamiętać, że przebywanie na plaży może zagrażać naszemu zdrowiu. Jak zabezpieczyć się i korzystać ze słońca z głową?

Przede wszystkim: odpowiednia ochrona

Podstawą podczas przebywania na plaży w słoneczny dzień jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, które ochronią naszą skórę przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Nawet kilka godzin na słońcu może sprawić, że bez odpowiedniej ochrony nasza skóra dozna poparzeń. Ich efektem jest zaczerwienienie, schodzenie naskórka, w skrajnych przypadkach poparzenia II stopnia. Tego rodzaju poparzenia charakteryzują się występowaniem pęcherzy wypełnionych płynem surowiczym. Leczenie wymaga konsultacji lekarskiej!
Panie w strojach bikini szczególnie powinny pamiętać o stosowaniu kremów z wysokimi filtrami – odsłaniając większą część ciała są znacznie bardziej narażone na zmiany rakowe na skórze.

Opalanie… tylko z głową!

Podczas przebywania na plaży konieczne jest również posiadanie nakrycia głowy. Dzięki niemu nasza głowa nie będzie narażona na udar czy przegrzanie. W przypadku dzieci dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie chustek na głowę – chronią tak samo dobrze.

Previous post

Wybielanie zębów – zrób to bezpiecznie i skutecznie!

Next post

Aktywność fizyczna przed zajściem w ciążę