Zdrowie i uroda

Wybielanie zębów – zrób to bezpiecznie i skutecznie!

Białe zęby to powód do dumy i prawdziwa ozdoba naszej osoby. Niestety, nie każdy z nas może pochwalić się śnieżnobiałym uśmiechem. Jest to spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi, naszą dietą, poziomem higieny jamy ustnej. Współcześnie istnieje jednak wiele sposobów, aby rozjaśnić nasze zęby i sprawić, by stały się piękniejsze. Z których warto korzystać?

Powody nieestetycznego koloru zębów

Zanim przejdziemy do konkretnych metod wybielania zębów konieczne jest poznanie najczęstszych powodów ich odbarwienia. Do kluczowych czynników zalicza się dietę – częste spożywanie kawy, herbaty, czerwonego wina, buraków, produktów barwiących bardzo wpływa na kolor naszych zębów. Kolejnym czynnikiem jest palenie tytoniu – zęby palacza przybierają żółty kolor, gromadzi się na nich nieestetyczny nalot. Z czasem nalot ten może przybierać barwę brązową oraz czarną! Na kolor naszych zębów pośrednio mogą wpływać też przewlekłe choroby. W takich przypadkach konieczne jest przede wszystkim podreperowanie naszego zdrowia.

Metody wybielania

Współcześnie najpowszechniejszymi, ale niekoniecznie skutecznymi metodami wybielania są liczne pasty wybielające. Znajdziemy je w każdej drogerii oraz aptece. Warto być ostrożnym podczas stosowania tego rodzaju kuracji. W pastach umieszczono składniki, których zadaniem jest intensywniejsze ścieranie szkliwa, bo ma usunąć przebarwioną warstwę. Takie działanie wpływa na integralność szkliwa, osłabia i sprawia, że jest ono znacznie bardziej podatne na uszkodzenia, łamanie.

Wybielanie u stomatologa

Znacznie lepszą metodą jest skorzystanie z pomocy doświadczonego stomatologa. W gabinetach dysponują oni specjalistycznymi laserami oraz żelami, których skuteczność w wybielaniu jest potwierdzona. Zabiegi wybielania zębów wykonać można w profesjonalnych zakładach dentystycznych.
Źródło: gabinet Estetiq – dentysta w Opolu.

Previous post

Leczenie kanałowe – czy jest powód do obaw?

Next post

Plażowanie – jak opalać się z głową?