Zdrowie i uroda

Poprawa owalu twarzy – zabiegi medycyny estetycznej – Kraków

Zabiegi medycyny estetycznej są coraz popularniejsze i coraz częściej stosowane w Polsce – jest to wynik coraz większej dbałości o skórę i edukowania się w zakresie możliwości związanych z przywracaniem jej elastyczności. Doświadczeni lekarze stale podnoszą swoje kwalifikacje, aby jeszcze lepiej wychodzić naprzeciw potrzebom swoich pacjentów. Co warto wiedzieć o zabiegach tego typu?

Poprawa owalu twarzy, wypełnianie zmarszczek mimicznych…

Medycyna estetyczna oferuje zabiegi odmładzające i jednocześnie nieinwazyjne, których efekty są widoczne, jednak nie przerysowane. Najczęściej wykonywane zabiegi w polskich gabinetach to: poprawa owalu twarzy, wypełnianie zmarszczek marionetkowych, modelowanie ust i poprawa ich konturu. Do gabinetów zgłaszają się osoby od 30 do 60-70 roku życia. Coraz częstszymi pacjentami są również panowie.

Jak wykonywane są zabiegi?

Zabiegi w przypadku medycyny estetycznej polegają na wprowadzaniu preparatów na bazie kwasu hialuronowego – substancji naturalnie występującej w naszym organizmie. Zastosowanie jest całkowicie bezpieczne – nie powoduje reakcji alergicznych, a w rękach sprawnego lekarza równomiernie rozkłada się pod skórą. Kwas hialuronowy jest ceniony również ze względu na brak inwazyjności: po upływie 9-12 miesięcy jest on całkowicie wchłoniany przez organizm (a sam zabieg można powtórzyć). Czy wykonywanie zabiegów ostrzykiwania się kwasem hialuronowym jest niebezpieczne? Zdecydowanie nie, o ile tylko zabieg jest wykonywany w profesjonalnym gabinecie. Ważne jest, aby lekarz posiadał odpowiednie przeszkolenie i wykorzystywał najwyższej jakości preparaty. Sam zabieg trwa od kilkunastu minut do około godziny, w zależności od obszaru, nad którym pracuje lekarz. Kwas hialuronowy wprowadzany jest pod skórę cienką igłą, a wcześniej skóra pacjenta znieczulana jest przy pomocy specjalistycznego kremu – znacząco zmniejsza to dyskomfort podczas zabiegu.

Zabiegi w mieście Kraków

Kiedy stosowanie zabiegów medycyny estetycznej jest najbardziej wskazane? Lekarze przekonują, że nie ma dolnej granicy wiekowej, kiedy można rozpocząć leczenie. Zazwyczaj jednak ok. 30 roku życia nasza skóra traci naturalną sprężystość i zaczyna się stopniowo odwadniać. W tym czasie coraz szybciej zanikają także włókna kolagenowe, odpowiedzialne za lepsze wiązanie wody wewnątrz skóry.

Zapraszam na konsultacje do mojego gabinetu –poprawa owalu twarzy Kraków

Previous post

Próchnica – co warto o niej wiedzieć?

Next post

Winylowy lakier do paznokci - porównanie z manikiurem hybrydowym