Zdrowie i uroda

Jak poprawić wygląd naszych zębów?

Nasze zęby zazwyczaj nie są idealnie równe ani śnieżno-białe – wynika to z uwarunkowania genetycznego, jak również z faktu, że nasza codzienna dieta i higiena jamy ustnej pozostawiają wiele do życzenia. Co zrobić kiedy posiadamy ułamany ząb? Jak radzić sobie z nieestetycznym wyglądem szczęki w przypadku braków zębów? Na szczęście istnieje obecnie wiele możliwości!

Licówki porcelanowe – aby przywrócić zębom piękny wygląd

Kiedy w naszej szczęce znajdują się zęby ułamane lub niepełne dobrym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie licówek porcelanowych. Są one specjalistycznymi nakładkami, które naklejane są na przód zęba. Wykonywane są one w pracowniach protetycznych na indywidualne zamówienie, aby pasowały idealnie na konkretny ząb. Nakładki można zastosować kiedy w szczęce pozostaje przynajmniej połowa zęba – w przeciwnym wypadku licówka nie utrzyma się i odklei. Licówki tworzone są z materiałów ceramicznych, niezwykle odpornych na działanie zmiennych temperatur. Dodatkowo licówki odbijają światło tak samo jak naturalne zęby, a ich kolor jest dopasowany do naszego naturalnego koloru uzębienia. Licówki nie zmieniają swojego koloru wraz z upływem czasu. Są one na stałe scementowane z powierzchnią naturalnego zęba.

Implanty zębowe – kiedy brak zęba

Kiedy w szczęce brakuje całego zęba wraz z korzeniami istnieje kilka możliwości uzupełnienia braku. Do niedawna najpopularniejsze było tworzenie koronek oraz mostów. Były one jednak nietrwałe, nie spełniały oczekiwań dotyczących zachowania stabilności innych zębów.
Obecnie najczęściej wybieraną metodą uzupełniania ubytków są bez wątpienia implanty zębów. Proces ich wszczepiania trwa kilka tygodni, jednak efekt jest doskonały. Początkowo konieczne jest zrobienie panoramy rentgenowskiej łuku zębów, aby ocenić stan kości. Kolejno wszczepia się implant i czeka na jego zespolenie z kością. Ostatnim etapem jest przykręcenie korony implantu.

Previous post

Sprawdzanie konkurencji na rynku

Next post

Medycyna estetyczna Kraków – jakie zabiegi wybierają Polki?