Zdrowie i uroda

ABC depilacji laserowej

W dążeniu do poprawy wyglądu towarzyszą nam rozmaite zabiegi, których zadaniem jest polepszenie estetyki ciała. Usuwają one elementy będące defektami, ale również pomagają w utrzymaniu prawidłowej higieny i nadają ciału świeżego i zdrowego wyglądu. Dzięki temu już jeden dobrze wykonany zabieg może poprawić ogólny wygląd. Bardzo dobrym przykładem jest depilacja laserowa.

Co to depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest o wiele bardziej skuteczną metodą usuwania niepożądanego owłosienia, aniżeli tradycyjne wyrywanie włosków za pomocą woskowego plastra, Polega ona na niszczeniu cebulek włosków za pośrednictwem lasera. Ich uszkodzenia są już nieodwracalne, zatem obszar poddany depilacji nie zostanie ponownie pokryty owłosieniem.

Warto pamiętać o tym, iż jeden zabieg to za mało

Depilacja musi się odbyć w kilku turach, jeśli chcemy uzyskać zamierzony efekt. Najczęściej przerwa między zabiegami trwa około 6 tygodni. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że liczba zabiegów oraz długość przerw między nimi zależy od indywidualnych warunków fizycznych pacjenta. Ważnymi czynnikami są stan skóry i jej wrażliwość, ekspozycja depilowanego miejsca oraz ogólny stan zdrowia pacjenta.

Powyższe indywidualne cechy są bardzo istotne, ponieważ depilacja laserowa jest zabiegiem o wiele bardziej inwazyjnym niż zwykłe usuwanie włosków za pomocą domowych metod. Przede wszystkim na uszkodzenie narażona jest skóra, która zostaje poddana działaniu silnych i gorących promieni. Naraża to jej strukturę na niebezpieczeństwo uszkodzenia.

Innym problemem jest podrażnienie depilowanego miejsca po zabiegu. Zazwyczaj może ono trwać od kilku godzin do kilku dni. Ponadto należy ograniczyć przed zabiegiem przyjmowanie preparatów witaminowych, ponieważ ich działanie z promieniowaniem lasera może doprowadzić do wywołania szkodliwych reakcji chemicznych, które w konsekwencji mogą doprowadzić do dalszych problemów zdrowotnych,

Dla kogo depilacja laserowa

Wymogiem przystąpienia do zabiegu depilacji laserowej jest ustabilizowana gospodarka hormonalna organizmu. Ma to zapewnić minimalizację jego negatywnych reakcji. Dlatego depilacja laserowa nie jest zalecana dla kobiet w ciąży i dojrzewającej młodzieży.

Wszystkie wymienione wyżej zalecenia i informacje powinny pomóc w podjęciu właściwej decyzji, co do poddania się zabiegowi depilacji laserowej. Odpowiedzialnie wykonany, może okazać się znakomitym posunięciem, który na długi czas zagwarantuje nam atrakcyjny wygląd. Jednak zawsze należy pamiętać, iż poważne niedopatrzenie czy niepotrzebne ryzyko może się okazać brzemienne w skutkach. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Previous post

Wyjątkowa Panna Młoda

Next post

Z jakich zabiegów medycyny estetycznej korzystamy najczęściej?